Hakkımızda

Kırşehir 6570 Km2 alan içinde 255.000 Nüfuslu Türkiye’nin tam ortasında bulunan , bünyesinde Kırşehir Gümrük Müdürlüğüne sahip , Başkent Ankara’ya 220 Km , Kayseri’ye 135 Km mesafede , etrafında Kırıkkale , Ankara , Yozgat , Nevşehir , Aksaray , Kayseri  illeri bulunan Sanayileşme , Üretim ve Dış Ticaret konularında hızlı gelişen güzide bir şehrimizdir.

Kırşehir İhracatçılar Birliği Platformu şehrimizin üretim potansiyelini ihracata ve üretimde ihtiyaç duyulan hammadde ihtiyacını kendi imkanları ile tedarik etmesine destek olmak , mümkün olduğu kadar dışa bağımlılığını minimize etmek fikri üzerine kurgulayarak Dış Ticaret desteği vermeyi amaçlamaktadır.

Kırşehir İhracatçılar Birliği olarak hedeflerimiz

  • Tüm ticaret erbaplarının bir ihracatçı adayı olduğunu farkındalığını yaratmak
  • Platform içindeki üyelerin yurt dışı tanıtımlarına destek olmak
  • Dış Ticaret ve Ticaret konularında güncel bilgi paylaşımları sağlamak
  • İhracat yapma konularında motive etmek ve alıcı bulmalarına destek olmak
  • Nitelikli iş gücü gelişiminde bilgi desteği sunmaya çalışmak
  • Şehrimizde Dış Ticaret ile ilgili Fuar Organizasyonu , çeşitli STK temsilerini şehrimizde tanıtım ve iş geliştirme sağlama amacıyla ağırlamak , misafir etmek .

 

Kırşehir İhracatçılar Birliği Platformu olarak Üniversiteler , STKlar , Ticari Network ağları ile , Şehrimize katkı sağlayacak tüm oluşumlar ile ortak çalışmalar yürütmeye açık olduğumuzu bildiririz.

Ozan Hikmet YILMAZ

Misyonumuz:
MİSYON YAZISI

Vizyonumuz:
VİZYON YAZISI

Slogon 1

Açıklama

Slogon 2

Açıklama

Slogon 3

Açıklama


HİZMETLERİMİZ

İhracat Ne Demek?

İhracat, bir ülkenin mal ve hizmetlerini yabancı pazarlara satması işlemidir. Bu işlem, bir ülkenin ekonomisinin büyümesine ve refahının artmasına katkıda bulunur. İhracat, bir ülkenin üretim kapasitesini artırarak uluslararası ticarette dengelerin oluşmasına da yardımcı olur.
Örneğin Japonya gibi bazı ülkeler, kendi sınırları içinde tüketilemeyen fazla ürünlerini ihraç ederek uluslararası ticarette etkin rol oynarlar. Böylece, Japonya’nın ekonomisi güçlenir ve ülkenin milli geliri artar. Aynı şekilde, Almanya gibi ihracata dayalı ekonomilere sahip ülkeler de uluslararası ticarette aktif bir şekilde yer alarak ekonomik büyümeyi destekler.

Sosyal Medya'da Kırşehir İhracatçılar Birliği

İnstagram Bölümü

Yardıma mı ihtiyacınız var?